Wednesday the 18th - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

Уже 30 років Полтавський музей авіації та космонавтики гостинно приймає відвідувачів. Нині його екскурсантами стали студенти навчальних груп БН-І-3 та БН-ІІІ-1 (куратори Марченко О. В., Марченко В. Д.), метою яких було дізнатися про життєвий шлях першовідкривача місячної траси Юрія Кондратюка, 120-річчя якому виповнилося у цьому році.

Студенти довідались, що історія становлення музею була багато в чому складною і драматичною. На початку 1980-х років ішлося про відкриття музею Ю. В. Кондратюка.

sDSC 0069 Безымянный

Для музею необхідна була меморіальна споруда. Обговорювалося декілька пропозицій: будинок № 4 по вул. Стрітенській, де 1897 року народився майбутній вчений, або будівля № 11 по цій самій вулиці, в якій певний час жив Сашко Шаргей (Ю. Кондратюк). Але відселити людей, які мешкали в цих будинках, у нові квартири було практично неможливо. Тому для експозиції вирішили виділити будинок-пам'ятку архітектури XIX століття, одну з перших кам'яних споруд у парковій зоні.

Безымянный1 Безымянный3

Це невелике за площею приміщення, за оцінкою фахівців, підходило для розміщення умовно меморіальних речей, що їх було придбано у родині А.В.Даценка — двоюрідного брата О.Г. Шаргея: літератури, меблів, посуду, — а також зібраних співробітниками світлин, документів, інших предметів. Проте, проводячи підготовчу пошукову, науково-дослідницьку роботу, музейники відкрили для себе, що Полтавщина є батьківщиною не тільки одного з перших теоретиків космонавтики Ю.В. Кондратюка, але з нею пов'язані імена цілої плеяди видатних і відомих (або іноді й маловідомих та незаслужено забутих) діячів у галузі повітроплавання, авіації, ракетної та космічної науки і техніки. Необхідно було визначитися з концепцією: або все ж таки створювати музей, присвячений життю та діяльності Ю.В. Кондратюка, або музей авіації та космонавтики, в якому б головна частина експозиції відводилася Юрію Кондратюку, але не було б обійдено увагою й інших: одного з перших у світі конструкторів бойових порохових ракет О.Д. Засядька, «крилатого генерала», одного з фундаторів військового повітроплавання О.М. Кованька, українських авіаконструкторів братів Касяненків, творця першого у світі авіаційного ранцевого парашута Г.Є. Котельникова, вченого-ракетника Ю.О. Побєдоносцева, конструктора ракетно-космічної техніки В.М. Челомея та інших.

IMG 1486 IMG 1474

З урахуванням точок зору відомих істориків техніки вирішено було зупинитися на останньому варіанті й працювати над створенням музею авіації та космонавтики, у якому окрема зала присвячувалась Юрію Кондратюку.

IMG 1482 IMG 1497

Під час екскурсії майбутні бурильники збагнули, що Полтавщина – край талановитих і працьовитих людей і вкотре пройнялися гордістю, що їх навчальний заклад носить ім’я Юрія Кондратюка.

mon banner pntu pedpress studbilet hot line4
fb g
  YouTube